L.U.C. to artysta nietypowy o wielu talentach. Wciąż poszukuje nowych środków wyrazu, łączy różne style i dziedziny za co w 2010 roku został doceniony odbierając Paszport Polityki.

L.U.C. (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)L.U.C. (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

W 2014 roku wydał album "Reflekcje o miłości aptejtowanej selfie", w którym połączył swoje teksty z samplami polskich artystów z lat '70 i '80. Halina Frąckowiak, Irena Jarocka, Magda Umer czy Stanisław Sojka pożenieni z hip-hopem? Dlaczego nie, tym bardziej, że album cieszył się dużym uznaniem i pomimo wcześniejszego zawieszenia koncertów, L.U.C. na prośbę fanów w przededniu wydania kolejnej płyty wrócił na chwilę, by zaprezentować na żywo ten materiał.

Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie prócz wykonania materiału z "Reflekcji" artysta chwycił parę razy za gitarę i zaprezentował się trochę przewrotnie w piosenkach Dżemu ("Whisky"), Alexii ("Oh lalala") czy Staszka Soyki. Przy okazji nie obyło się bez wspominków, dzięki którym poznaliśmy między innymi harcerskie przeżycia Łukasza z lat młodości. Sala M.O.S. przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie to wciąż niewykorzystany potencjał, choć ostatnio coś drgnęło i miejsce to zaczyna być postrzegane jako ostoja kameralnych koncertów nietuzinkowych wykonawców.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy