Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury kolejne przedstawienie z plejadą warszawskich aktorów.

"Selfie.com.pl" w NCK  (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)"Selfie.com.pl" w NCK (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Teatr MY zaprezentował sztukę Piotra Jaska "Selfie.com.pl" w reżyserii Marii Seweryn. O swojej sztuce tak pisze autor Piotr Jasek:
"Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno.Wiedzą o tym Brygida i Gerard, których małżeństwa zakończyły się przed czasem. Teraz próbują pomóc swoim dorosłym już dzieciom.Brygida ma trzydziestoletnią córkę Julię, która żyje w świecie romantycznych powieści. Gerard ma trzydziestoletniego syna, który żyje w świecie gier komputerowych.Jedno selfie powoduje, że przyglądają się nie tylko sobie, ale swojemu życiu i chcą, żeby życie ich dzieci było inne.Niezależne od siebie Brygida i Gerard postanawiają ściągnąć ich na ziemię i znaleźć dla nich partnera ogłaszając się w mediach społecznościowych. Brygida, widząc na portalu randkowym zdjęcie Pawełka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Oczywiście profilu nie założył Pawełek, tylko Gerard. Ale kiedy Brygida odpowiada, wysyłając zdjęcie Julii, Gerard niemal się w niej zakochuje, to idealna partnerka dla jego syna.I wszystko mogłoby się skończyć szczęśliwie, gdyby nie to, że na pierwsze spotkanie z Julią, zamiast Pawełka, przychodzi Gerard, a na kolejne, zamiast Julii, przychodzi Brygida, a na domiar złego, żeby wyjaśnić nieporozumienie, Gerard idzie na następne spotkanie jako Paweł, i spotyka się z Brygida, która udaje Julię.Zanim dojdzie do happy endu, Julia i Pawełek muszą dać sobie szansę, żeby szansa pojawiła się także między Brygida i Gerardem. Bo szansa jest zawsze, tylko trzeba działać."
Scena podzielona na dwa mieszkania i niezależnie toczące się wątki, które finalnie łączą się ze sobą. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja Mirosława Baki, który tu odszedł od stereotypu twardziela do jakiego przyzwyczaił nas swoimi filmowymi rolami. Również krakowska aktorka Dorota Pomykała świetnie wypadła w roli pełnej wigoru kobiety i samotnej matki chcącej za wszelką cenę pomóc córce przy wykorzystaniu nowych technologii. Młodsze pokolenie reprezentowane przez Julię Kamińską i Filipa Bobka też zasługuje na uznanie. Mocną stroną przedstawienia jest również interakcja aktorów z publicznością. Przeciskanie się przez rzędy, rozmowy, pytania. Jeden z widzów z pierwszego rzędu ochrzczony mianem bezdomnego dostał nawet od Julii Kamińskiej datek pieniężny. "Selfie.com.pl" to bardzo lekka sztuka, z dobrą obsadą, która wywoła uśmiech na twarzy niejednego widza.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy