„Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Scena Spectrum przedstawia zupełnie nową interpretację współczesnego mitu o Pigmalionie.

„Edukacja Rity” (fot. pras.)„Edukacja Rity” (fot. pras.)

Tymczasowo „bezdomny” teatr, korzystając z gościnności Teatru Ateneum, zaprasza na warszawską premierę spektaklu:

25, 26 i 27 lutego 2017

Teatr Ateneum, Warszawa

bilety dostępne są w kasach Teatru

 

Występują:

Rita – Katarzyna Ucherska

Frank – Piotr Fronczewski

Ona – Rita, młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – Franka, nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany .

Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…

Między nauczycielem i uczennicą, niecodzienną i niekonwencjonalną, powstaje skomplikowany system uzależnień i napięć. Frank mimo swej słabości i sceptycyzmu okazuje się znakomitym pedagogiem. Rita czyni stałe postępy, ale jednocześnie przechodzi swoistą ewolucję wtapiając się coraz bardziej w nowe środowisko ludzi "kulturalnych", którzy wiedzą, jak się znaleźć w towarzystwie. Odnajduje się w tym świecie, ale za awans społeczny płaci swoją cenę.Traci własną indywidualność, świeżość odczuwania i reakcji. Frank przeżywa to jako osobistą porażkę. Jest pełen goryczy i zastrzeżeń wobec wartości, które przyniosły mu tyle rozczarowań. Między uczennicą i mistrzem rodzi się konflikt, tym bardziej nierozwiązywalny, że podszyty jeszcze męsko-damskimi nieporozumieniami o swoistej i przewrotnej dialektyce.

Scena Spektrum jest przedsięwzięciem realizowanym przez Małgorzatę Maliszewską wraz z zespołem wybitnych aktorów: Piotrem Fronczewskim, Kingą Preis, Piotrem Polkiem oraz reżyserów – Andrzejem Strzeleckim i Wojciechem Adamczykiem. Oprócz przedstawień teatralnych, gościć będzie widzów na spotkaniach kulturalnych, koncertach i warsztatach.

- Scena Spektrum obejmować będzie dużą scenę, w której może zasiąść na widowni 320 osób oraz mniejszą dla 68 osób. Chcemy aby to było miejsce relaksu i spotkań kulturalnych. Oprócz zaplecza teatralnego będziemy również oferować naszym gościom również strefę relaksu oraz przytulną kawiarnię – mówi Małgorzata J.Maliszewska.

Premierowe przedawnienie na deskach Sceny Spektrum odbędzie się w kwietniu 2017, będzie to sztuka IryLevina (autora m.in. Dziecka Rosemary) Śmiertelna pułapka – sztuka ,dla której można zabić”. W rolach głównych wystąpią m.in. Piotr Polk, Kinga Preis , reżyseria Andrzej Strzelecki.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy