Premierę miała wersja deluxe płyty “The Stage” nominowanego do Nagród Grammy zespołu AVENGED SEVENFOLD.

Album “The Stage” (fot. org.)Album “The Stage” (fot. org.)

Na albumie znajduje się 7 dodatkowych utworów studyjnych oraz 4 utwory koncertowe, które nigdy wcześniej nie były publikowane, a zostały nagrane podczas ostatnich koncertów zespołu w londyńskiej hali O2 Arena. CD oraz LP zawierają specjalną soczewkową wersję okładki. Wśród kompozycji bonusowych znajduje się również poruszająca wersja klasycznej kompozycji Pink Floyd, “Wish You Were Here”, video do tego utworu można zobaczyć w tym miejscu: https://www.youtube.com/watch?v=GwrnjtW-rfk .  

Wersja deluxe "The Stage" to ostatni rozdział innowacyjnego podejścia do wydawania albumów, które formacja zainicjowała 12 miesięcy temu, co ugruntowało status grupy jako jednego z najodważniejszych i najbardziej pomysłowych zespołów na współczesnej scenie muzycznej.
 
Proces ten rozpoczął się od wydania “płyty niespodzianki”, co ogłoszone zostało po koncercie, jaki zespół dał na dachu Capitol Records Tower w Hollywood, występu, który transmitowany był na żywo dla fanów, a zastosowano przy nim technologię 3D/ 360 stopni i wirtualną rzeczywistość. „Rolling Stone”, ”NME”,”Q”, „ Guitar World”,”Metal Hammer” i wiele innych magazynów określiły ten album mianem „metalowego arcydzieła”.
 
Kilka miesięcy później zespół (wokalista M. Shadows, gitarzyści Synyster Gates i Zacky Vengeance, basista Johnny Christ i perkusista Brooks Wackerman) wzmocnił swoją kampanię, przekształcając "The Stage" w ewoluujący koncept, dodając serię nowych utworów. Zespół nieustannie też koncertował, występował na stadionach u boku Metalliki, a w przerwach grał swoje własne halowe koncerty.
 
Grupa po raz pierwszy w swojej historii została nominowana do Nagród Grammy, tytułowy utwór „The Stage” uzyskał nominację w kategorii „Best Rock Song”. (Wokalista M. Shadows wypowiada się na ten temat dla „Los Angeles Times” – w tym miejscu: http://www.latimes.com/entertainment/la-et-grammys-2018-nominations-live-m-shadows-of-hard-rock-band-avenged-1511910419-htmlstory.html)
 
Zespół uczcił nominację Grammy poprzez wydanie albumu  „Avenged Sevenfold Live at the GRAMMY Museum”, specjalnej akustycznej płyty nagranej podczas wyprzedanego koncertu zespołu w słynnym GRAMMY Museum, w Los Angeles. Fragmentów całego koncertu można posłuchać w tym miejscu: https://www.amazon.com/dp/B077XPM9C6?tag=capitrecor-20&ie=UTF8&linkCode=as2&ascsubtag=263d7428dc442c7bc84fb86a32200802, udostępnione zostało również video do utworu „Roman Sky” w reżyserii Rafa Alcantara z tego występu (https://www.youtube.com/watch?v=nhDA7DpHatk ). Za produkcję całości odpowiedzialny jest Joe Barresi (Queens of the Stone Age, Tool, Nine Inch Nails) oraz sam zespół, a płyta dostępna jest tylko w formacie cyfrowym. Na albumie znajdują się unikalne wersje nowych utworów oraz klasyczne kompozycje nagrane podczas pierwszego w historii akustycznego występu  Avenged Sevenfold. Część dochodów ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczona na edukacyjną działalność GRAMMY Museum, której celem jest szerzenie wiedzy muzycznej wśród młodzieży.   
 
12 stycznia występem w Bridgestone Arena w Nashville Avenged Sevenfold rozpocznie swoją północnoamerykańską trasę koncertową, a w roli gości specjalnych pojawią się 2 zespoły: Breaking Benjamin i Bullet For My Valentine. Formacja nawiązała też współpracę z CID Entertainment, w efekcie czego dostępne są specjalne pakiety VIP Tour Experiences, (m.in. specjalna strefa widokowa tylko dla VIPów, podpisana setlista, dostęp do miejsca z pamiątkami dedykowanymi zespołowi, książka z trasy A7X, w które j zawarto niepublikowane dotychczas zdjęcia). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie CID Entertainment.
 
Avenged Sevenfold stał się jednym z największych rockowych zespołów na świecie, tworząc brzmienie, które jest ponad podziałami językowymi, kulturowymi czy geograficznymi. Formacja stworzyła nowe standardy dla tego gatunku, dzięki takim albumom jak platynowy “City of Evil” (2005 r.), również platynowy “Avenged Sevenfold” (2007 r.) oraz dwie kolejne płyty, które znalazły się na szczycie zestawienia Billboardu: “Nightmare” (2010 r.) i “Hail to the King” (2013 r.). W kilkunastu krajach ich płyty zdobywały status Diamentowych, Platynowych i Złotych Płyt, a teledyski odtwarzane były miliardy razy. Zespół ma także na swoim koncie koncerty na największych światowych festiwalach oraz trasy koncertowe w największych salach na całym świecie, A7X jest też jedną z najczęściej granych kapel w rockowych radiostacjach. Zespół ma także wielomilionową rzeszę fanów na całym świecie. 
 
Trasa koncertowa Avenged Sevenfold:
12.01.18 – Nashville, TN @ Bridgestone Arena
14.01.18 – Grand Rapids, MI @ The Van Andel Arena
16.01.18 – Reading, PA @ Santander Arena
17.01.18 – University Park, PA @ Bryce Jordan Ctr – Penn State University
24.01.18 – Green Bay, WI @ Resch Center
25.01.18 – Peoria, IL @ Peoria Civic Center
27.01.18 – Sioux Falls, SD @ Denny Sanford Premier Center
31.01.18 – Biloxi, MS @ Mississippi Coast Coliseum***
2.02.18 – North Little Rock, AR @ Verizon Arena
3.02.18 – Evansville, IN @ Ford Center
6.02.18 – Wichita, KS @ INTRUST Bank Arena
8.02.18 – Lincoln, NE @ Pinnacle Bank Arena
9.02.18 – Cedar Rapids, IA @ US Cellular Center
11.02.18 – Fargo, ND @ Fargodome
12.02.18 – Winnipeg, MB @ Bell MTS Place
14.02.18 – Saskatoon, SK @ Sasktel Centre
15.02.18 – Edmonton, AB @ Rogers Place
17.02.18 -  Vancouver, BC @ Pacific Coliseum
28.04.18 – Jacksonville, FL @ Metropolitan Park
1-2.06.18 – Nurburg, Niemcy @ Rock am Ring, Nurburgring
1-3.06.18 – Norymberga, Niemcy @ Rock im Park, Eifel
6-9.06.18 – Vantaa, Finlandia @ Rockfest
8.06.18  – Donington Park, Anglia @ Download Festival UK
15.06.18 – Nickelsdorf, Austria @ Novarock Pannonia Fields
17.06.18 – Florencja, Włochy @ Firenze Rocks, Visarno Arena
21-24.06.18 – Dessel, Belgia @ Graspop Metal Meeting
22-24.06.18 – Clisson, Francja @ Hellfest Rue Du Champ Louet

28-30.06.18 – Madryt, Hiszpania @ Download Festival, Caja Magica

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!