2 grudnia na katowickim lotnisku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili próbę nielegalnego wywozu amunicji oraz interweniowali wobec pijanego pasażera.

Katowice Airport (fot. pras.)Katowice Airport (fot. pras.)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, w ramach nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa, wykonywaną przez pracowników Poczty Polskiej, ujawnili w bagażu podręcznym pasażera lotu do Egiptu nabój karabinowy 7,62 mm. Kontrolowany obywatel Polski nie posiadał stosownego zezwolenia na wywóz amunicji z naszego kraju. Mężczyzna, który jest pracownikiem firmy ochroniarskiej tłumaczył, że nie miał pojęcia skąd w jego bagażu znalazła się amunicja, być może trafiła tam przez przypadek. Za popełnione przestępstwo Polakowi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Tego samego dnia funkcjonariusze SG otrzymali zgłoszenie od załogi samolotu, który przyleciał z Dortmundu, że na pokładzie znajduje się pijany, agresywnie zachowujący się pasażer. Mężczyzna obrażał członków załogi i nie stosował się do ich poleceń. Na pokład statku powietrznego skierowani zostali funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy wyprowadzili niesfornego pasażera. Po przebadaniu okazało się, że miał 2.00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu czyli ponad 4 promile. Polak został osadzony w izbie wytrzeźwień, a następnego dnia w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem.
(SG)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!