Z okazji ferii, stołeczny ogród zoologiczny zaprasza na zimową wizytę.

Tropami krokodyli z Babcią i Dziadkiem (fot. org.)Tropami krokodyli z Babcią i Dziadkiem (fot. org.)

Młodzi warszawiacy poznają m.in. ciekawostki z życia mieszkańców zoo, o których opowiedzą ich opiekunowie, a także będą mogli uczestniczyć w ich karmieniu.

W ramach akcji „Zima w mieście”, obok stałych ekspozycji egzotycznych zwierząt, warszawski ogród zoologiczny przygotował program specjalny. Wszystkie atrakcje będą dostępne do 28 stycznia:
Pokazowe karmienie zwierząt:
codziennie o godz. 9.30 – będzie można obserwować karmienia pingwinów w ich domku;
codziennie o godz. 10.00 – obywać się będzie karmienie fok na wybiegu;

od poniedziałku do piątku o godz. 11.00 – opiekunowie przygotowywać będą  posiłki dla małp w holu starej małpiarni. W tym czasie odwiedzający będą mogli zapytać pracowników zoo o szczegóły małpiej diety oraz inne ciekawostki z życia tych ssaków. Następnie o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 w pawilonie małp człekokształtnych, goście będą mogli przyglądać się jak opiekunowie podają wcześniej przygotowane posiłki szympansom i gorylom.

Infopunkty w pawilonach

W infopunktach wszyscy odwiedzający będą mogli porozmawiać z opiekunami zwierząt, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie dociekliwe pytania. Oprócz zdobycia szczegółowej wiedzy na temat zwierząt, goście będą mieli również okazję bezpośredniego kontaktu z niektórymi osobnikami wybranych gatunków bezkręgowców i gadów. Poniżej harmonogram funkcjonowania infopunktów:
poniedziałek, w godz. 10.30 –12.30: infopunkt w ptaszarni;
wtorek, w godz. 10.30 – 12.30: infopunkt przy wystawie „Wielkie ssaki epoki lodowcowej” w słoniarni na I piętrze. Uzupełnieniem spotkań będą warsztaty plastyczne;
środa, w godz. 11.00 – 13.00 – infopunkt w pawilonie bezkręgowców;
piątek, w godz. 11.00 – 13.00 – infopunkt w herpetarium.

Tropami krokodyli z Babcią i Dziadkiem

Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowe świętowanie Dnia Babci i Dziadka: tropami krokodyli w Warszawskim ZOO.

W tym dniu po raz pierwszy w Warszawskim ZOO odbędzie się pokaz karmienia krokodyli i warana! Specjalnie na ten dzień pracownicy ZOO przygotują krokodylo-waranie przysmaki, aby zobaczyć „gady w akcji”.
Każdy, kto wybierze się na Dzień Babci i Dziadka do ZOO będzie mógł wziąć udział w grze terenowej po Herpetarium. Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody!
Uczestnicy będą mogli:

- obejrzeć pokaz karmienia krokodyli i warana,
- poznać bliżej: Witusia, Milusię i Dwójkę, oraz najstarszego mieszkańca Warszawskiego ZOO - Fredka.
- posłuchać i porozmawiać z Mateuszem – opiekunem gadów, uwielbiającym swoich "dużych i niebezpiecznych" podopiecznych. Mateusz opowie co lubią bardzo zębaci milusińscy, jakie mają charaktery, czy faktycznie są groźni i jak trafili do Warszawskiego ZOO,
- wyjątkowo blisko zaprzyjaźnić się z wężem boa, lancetogłowem mlecznym, żółwiami i jaszczurkami.

Pracownicy Herpetarium przybliżą tajemnice hodowli domowej gadów, czyli zwierzaków, które w odpowiednich warunkach mogą żyć bardzo długo i doczekać się wielu wnuków.

DLA KOGO: dla wszystkich, którzy kochają, boją się, nie znają gadów, albo chcą zaprzyjaźnić się z wężem boa, ale nie mieli okazji.
Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.
Ogród Zoologiczny w styczniu otwarty jest w godzinach 9.00 – 15.30, ostanie wejście o godz. 14.30. Po spacerze na świeżym powietrzu można ogrzać się w pawilonach, których na terenie ZOO jest 10.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!