Leżący wśród zieleni na terenie jednego z mokotowskich podwórek pocisk był mocno skorodowany i miał około pół metra długości.

Niewybuch z II wojny światowej (fot. SM)Niewybuch z II wojny światowej (fot. SM)

Wezwani na miejsce strażnicy miejscy wygrodzili miejsce i zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Pochodzący, najprawdopodobniej, z okresu II wojny światowej niewybuch został zabrany przez patrol saperski.

We wtorek rano po godzinie 8.00 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o niewybuchu, leżącym na trawniku przy ul. Czerniakowskiej. Zgłaszający - przedstawiciel administracji pobliskiego budynku mieszkalnego - wytłumaczył, gdzie dokładnie znajduje się znalezisko i poprosił funkcjonariuszy o pomoc.

„Kiedy przyjechaliśmy na miejsce osoba zgłaszająca wskazała nam leżący wśród zieleni skorodowany pocisk o długości ok. 50 cm i średnicy ok. 20 cm. Sprawdziliśmy, czy w pobliżu nie znajdują się inne niewybuchy, jak najszybciej wygrodziliśmy i zabezpieczyliśmy przed dostępem osób postronnych. Wezwaliśmy również policję i patrol saperski" - opowiada podejmujący interwencję st. insp. Jerzy Kowalczyk z II Oddziału Terenowego straży Miejskiej m. st. Warszawy. Pocisk pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej został zabrany przez saperów.

Strażnicy miejscy przypominają, aby w przypadku znalezienia niewybuchów nie podchodzić blisko, nie próbować samodzielnie odkopywać czy przenosić. Jak najszybciej należy poinformować o tym odpowiednie służby.
(SM)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!