W warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl odbyło się Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej.

Prezydent Andrzej Duda na Noworocznym Spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej (fot. Magdalena Parol/Kronika24.pl)Prezydent Andrzej Duda na Noworocznym Spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej (fot. Magdalena Parol/Kronika24.pl)

Gośćmi honorowymi byli Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
W tej uroczystości udział wzięli medaliści olimpijscy, trenerzy, przedstawiciele sportowi, osoby ze świata biznesu, kultury i polityki.

Na spotkaniu pojawili się m.in. prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, minister sportu i turystyki Witold Bańka, ambasador Republiki Korei w Polsce Choi Sung Joo.
Rok 2018 to dwie najważniejsze imprezy sportowe, tj. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang i finał piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

Była także okazja do wręczenia Wielkich Honorowych Nagród Sportowych PKOl im. Piotra Nurowskiego.
Laureatami za 2017 rok zostali: żeglarskie mistrzynie świata w klasie 470 - Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska, ich trener Zdzisław Staniul oraz reprezentacja Polski w piłce nożnej, która w ubiegłym roku wywalczyła awans do finałów Mundialu w Rosji.

Nagrody Nadziei Olimpijskich otrzymali: kajakarki AZS AWF Katowice - Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek (z trenerem Piotrem Pisulą) i pływak UKS G-8 Warszawa-Bielany - Kacper Stokowski (z trenerem Pawłem Wołkowem).

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!