Krakowskie Centrum Serenada rusza 27 października. Mayland Real Estate kończy tym samym pierwszy etap inwestycji.

Krakowskie Centrum Serenada przed otwarciem (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)Krakowskie Centrum Serenada przed otwarciem (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Inwestor planuje jeszcze kompleksową rewitalizację obiektów wokół centrum. Tym samym powstaje najwieksza strefa handlowo-rozrywkowa w Małopolsce. Dziś odwiedzalność Serenady szacowana jest na poziomie 10 mln klientów rocznie.  
Serenada to przede wszystkim centrum modowe, aż 70 proc. najemców reprezentuje segment fashion. Wśród 160 lokali handlowo-usługowych są salony największych sieci modowych w Polsce m.in. Grupy LPP, H&M oraz, po raz pierwszy w Małopolsce w pełnym formacie, Grupy Inditex. Sklep Zary, hiszpańskiego giganta modowego, zajmie 3500 mkw. na dwóch poziomach nowego centrum. Pierwsze salony w Krakowie otworzą w Centrum Serenada amerykański lider modowy Forever 21, brytyjski New Look oraz niemiecki Van Graaf z powierzchnią 2100 mkw. Część najemców renegocjowała umowy po zakupie przez Mayland CH Krokus, np. marka CCC zdecydowała się na dwa razy większy salon niż począt­kowo planowała, a sklep Martes Sport powiększył się z 700 mkw. do blisko 1200 mkw. Obok wielkopowierzchniowych sklepów światowych marek sieciowych swoją ofertę prezentują rozpoznawalni na lokalnym rynku przedsiębiorcy m.in. Good Lood czy Przystanek Pierogarnia. Lokalni przedsiębiorcy w krakowskim obiekcie stanowią ok. 10 proc. najemców. W strefie gastronomicznej nie zabraknie restauracji (m.in. Companeros, Grand Kebab, Staropolskie Jadło czy Olimp) oraz kawiarni (m.in. Starbucks i Costa Coffee). Operatorem spożywczym są delikatesy Piotr i Paweł.

Atrakcje na otwarcie Centrum Serenada
Podczas weekendu otwarcia (27-29 października) dla mieszkańców Krakowa przygotowano wiele atrakcji, w tym pokazy, animacje  warsztaty i ponad 80 specjalnych, promocyjnych ofert sklepów i punktów usługowych. Na scenie Serenady wystąpią gwiazdy: Sarsa, Sylwia Grzeszczak i chór Sound'n'Grace z Filipem Lato.
Centrum otwiera się 27 października o godzinie 10.00. Przez trzy dni wielkiego, weekendowego otwarcia w godz. 12-16 na scenie i w pasażu zaplanowano pokazy i warsztaty taneczne, malowanie w 3D oraz animacje i inne atrakcje dla najmłodszych. Wieczory zarezerwowano na koncerty gwiazd. Występy będą się zaczynać o godz. 19-tej. Wstęp jest bezpłatny.

27 października (piątek) wystąpi jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych wokalistek na polskiej scenie muzycznej Sarsa.
28 października (sobota) gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów takich hitów jak „Księżniczka”, „Tamta dziewczyna” czy „Sen o przyszłości”.
29 października (niedziela) na scenie królować będzie najbardziej rozśpiewany chór w Polsce – Sound'n'Grace z Filipem Lato. Zaśpiewają swoje  wielkie hity, w tym „Możesz wszystko” i „100”.
Przez cały weekend w Centrum Serenada zaplanowano wiele niespodzianek, akcji rabatowych i zniżek (nawet o 50 proc.). Dla klientów, którzy zrobią zakupy za co najmniej 300 zł przygotowano atrakcyjne nagrody.

Sukces Serenady
— O tym, że Kraków to miasto o ogromnym potencjale biznesowym wiedzieliśmy od czasu, gdy budowaliśmy tu Centrum Handlowe Krokus. Potwierdzały to wszystkie analizy. Inwestycja była naszą deweloperską odpowiedzią na realnie istniejące potrzeby rosnącej liczby mieszkańców okolicznych osiedli i pracowników biur — mówi Maciej Kiełbicki, członek zarządu i dyrektor zarządzający Mayland Real Estate. — Co bardzo ważne, Serenada to już nie tylko nowoczesna galeria handlowa, ale centrum nowej generacji, zaspokajające także wiele innych potrzeb. Po połączeniu z istniejącym kompleksem sklepów, krytym aquaparkiem i Multikinem stanie się ważnym obiektem tego typu nie tylko w Krakowie, ale również w Małopolsce – dodaje dyr. Kiełbicki. Według przedstawicieli inwestora, wspólnym mianownikiem planowanych przedsięwzięć jest otwartość na potrzeby lokalnej społeczności, a ona oczekuje m.in. zwiększenia rodzinnej przestrzeni relaksu i zasymilowanej z nią otwartej strefy gastronomicznej. — Do takich obiektów będzie należała przyszłość. Klienci oczekują obecnie bogatej oferty zakupowej, ale także propozycji rozrywki oraz możliwości szybkiego załatwienia spraw urzędowych. Kluczowym pojęciem jest w tej wizji słowo „bardziej”. Centrum Serenada będzie bardziej multifunkcjonalna niż dotąd znane obiekty. Jestem pewien, że odpowie na potrzeby klientów i zaznaczy swoją tożsamość na mapie północnego Krakowa — dodaje Marek Ciszewski, dyrektor Centrum Serenada.

Bardziej otwarci na potrzeby
Nowo otwarte centrum ma być ośrodkiem scalającym lokalną społeczność.
— Identyfikowanie i wspieranie przez Centrum Serenada wspólnych i ważnych wartości łączących mieszkańców jest wyrazem odpowiedzialności społecznej naszego centrum — wyjaśnia dyr. Kiełbicki. Takie przedsięwzięcia integrujące poszczególne grupy mieszkańców są już realizowane. W krakowskim Parku Skalskiego powstaje nowa strefa wypoczynku dla mieszkańców. Miejski sad, z blisko 200 nowo posadzonymi drzewami i krzewami oraz małą architekturą ogrodową zakłada projekt realizowany wspólnie przez Centrum Serenada i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 130 w Krakowie cieszą się z nowej, szkolnej świetlicy. Koszty remontu oraz zakupu mebli w wysokości ponad 150 tys. zł w całości pokrył inwestor Serenady. Dyrekcja obiektu zapowiada następne przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności, w tym nowatorskie projekty skierowane m.in. do studentów i seniorów. Centrum Serenada wspiera również projekty w większej, ogólnokrakowskiej skali, jak sponsorowanie tradycyjnych krakowskich wianków. W tegorocznej edycji tej plenerowej imprezy uczestniczyło ponad 160 tys. mieszkańców Krakowa i turystów.

Centrum Serenada w liczbach
140 000 000 euro – wartość inwestycji
12 000 000 – szacowana liczba klientów w ciagu roku
2 500 – nowe stanowiska pracy
42 000 mkw – powierzchnia obiektu
160 – liczba sklepów i lokali handlowo-usługowych
3500 mkw – powierzchnia Zary, największego sklepu w centrum
1030 – liczba miejsc parkingowych
25 m – wysokość trzypoziomowego centrum
 
Strefa oddziaływania Serenady
W najbliższej strefie oddziaływania, w odległości 2,5 km od Serenady, mieszka ponad 250 000 ludzi. Do końca 2020 r., powstaną nowe mieszkania dla 37 000 ludzi, a kolejne 50 000 mieszkańców zamieszka w sąsiedztwie do końca 2025 r. Oprócz dynamicznie rozwijających się projektów mieszkaniowych, w północnej części Krakowa znajduje się aż 25 proc. dostępnej powierzchni biurowej. W promieniu 2,5 km od Serenady już teraz pracuje 21 000 osób, a nowe inwestycje biurowe w strefie Olszy do 2021 r. zapewnią miejsca pracy dla kolejnych 16 000 pracowników. W piętnastominutowej strefie dojazdu mieszka prawie 500 000 osób
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!