Wiodący tradycyjny europejski przewoźnik wprowadzi nową trasę z Portu Lotniczego w Łodzi.

Polecimy Lufthansą do Monachium (fot. org.)Polecimy Lufthansą do Monachium (fot. org.)

Połączenie do Monachium będzie realizowane pięć razy w tygodniu.

Już od 28 marca Lufthansa będzie oferować połączenia z Łodzi do niemieckiego portu przesiadkowego w Monachium. Trasę będzie obsługiwać Bombardier CRJ-900 mieszczący na pokładzie 100 osób w Klasie Biznes i Ekonomicznej. Rejs o numerze LH1608 będzie startować z Niemiec o 8:05 (LT), maszyna wyląduje w Łodzi o 9:25 (LT). Samolot odleci do Monachium o 10:00 (LT), gdzie wyląduje o 11:20 (LT).

„To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi i całego regionu, którzy do tej pory korzystali z usług tego przewoźnika z innych portów lotniczych w Polsce. Lufthansa jest jedną z najlepszych marek na świecie. Jest certyfikowanym, pięciogwiazdkowym przewoźnikiem lotniczym obok takich linii jak Etihad Airlines, Qatar Airlines i Singapore Airlines. To dla mnie zaszczyt, gościć takiego przewoźnika w Łodzi i rozpocząć z nim stałą współpracę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to historyczny moment, ponieważ Lufthansa po raz pierwszy rozpocznie operowanie z Łodzi. Biorąc pod uwagę wskaźniki gospodarcze Łodzi i regionu, nasze badania dotyczące zapotrzebowania na loty do Niemiec, a także badanie z zakresu obszaru oddziaływania naszego lotniska na potencjalnych pasażerów w Polsce, jestem przekonana, że dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem do naszej dalszej współpracy” – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

„Jesteśmy dumni z ogłoszenia nowego, ważnego połączenia z Polski do Niemiec. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy, a Port Lotniczy w Łodzi, jako dziewiąty w Polsce, z którego zaoferujemy nasze usługi, potwierdza pozycję Lufthansy jako wiodącej tradycyjnej międzynarodowej linii w Polsce. Wraz z uruchomieniem nowych rejsów oferujemy, nie tylko mieszkańcom woj. łódzkiego, doskonałe połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, ale też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto. ” – podkreśla Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce. „Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, zapewniając coraz większej liczbie pasażerów dogodny dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy.” – dodaje Wagner.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!