W 2018 roku zostanie wprowadzonych kilka nowych rzeczy w Spartan CEU.

Kalendarz Spartan CEU 2018 (fot. org.)Kalendarz Spartan CEU 2018 (fot. org.)

W przyszłym roku Spartan Race zawita do Rumunii. W Rumunii jest planowany Trifecta Weekend w pięknej lokalizacji. Więcej informacji zostanie ujawnione wkrótce.

Kategoria ELITE
Zawodnicy ELITE wierzą, że mogą wygrać lub stanąć na podium w większości przypadków. Pula Elite składa się z profesjonalnych sportowców, byłych zawodników 1. ligi i olimpijczyków, którzy rywalizują o wygraną. Zawodnicy ELITE są często pełnoetatowymi sportowcami, którzy otrzymują sponsoring na swoje wyścigi, podróże i zakwaterowanie. Ścigają się, by sprawdzić się z najlepszymi z najlepszych, niezależnie od wieku. Zawodnicy ELITE (jak wszyscy spartańscy sportowcy) zobowiązują się do bezbłędnego sportowego zachowania i ściśle przestrzegają zasad i wytycznych wyścigu. Zawodnicy, którzy nie przestrzegają tych zasad, ryzykują dyskwalifikacją.
Jeśli musisz zadać sobie pytanie, czy jesteś Elite, prawdopodobnie nie jesteś, ale być może idealnie pasujesz do nowej kategorii Grup Wiekowych.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata i Europy
10 najlepszych zawodników i zawodniczek ELITE ze wszystkich europejskich wyścigów między 23 września 2017 r. a 1 lipca 2018 r. Zakwalifikuje się do Mistrzostw Europy w 2018 r.
10 najlepszych zawodników i zawodniczek ELITE z wszystkich cykli krajowych i regionalnych kwalifikuje się zarówno do mistrzostw Europy w sezonie 2018 jak i mistrzostw świata.
20 najlepszych zawodników i zawodniczek ELITE z Mistrzostw Europy w 2018 roku zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w 2018 (powiadomienia o kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2018 i Mistrzostw Świata 2018 zostaną wysłane pocztą elektroniczną od stycznia 2018 r.)

Kategorie Wiekowe
Fale kategorii wiekowych (kiedyś fala Competitive) odbywają się bezpośrednio po falach ELITE. Ta kategoria jest przeznaczona dla zawodników gotowych przestrzegać tych samych zasad i standardów, co zawodnicy ELITE.
Fala kategorii wiekowych będzie odbywać się z udziałem sędziów i recenzji wideo oraz będzie zawierać serię punktów Age Group, ekscytujące nagrody, nagrody na podium i rankingi zawodników. Zawodnik kategorii wiekowej wierzy, że mogą wygrać lub stanąć na podium w danym wyścigu, gdy zostanie zestawiony tylko z najlepszymi z najlepszych w wyznaczonej grupie wiekowej.
Kategoria Wiekowa znacznie przybliża Spartan jako sport do innych dyscyplin wytrzymałościowych, takich jak triathlon.
Ma to na celu zwiększenie wartości dla nie-elitarnych klientów poszukujących bardziej konkurencyjnego i satysfakcjonującego doświadczenia wyścigowego. Fale kategorii wiekowych będą organizowane podobnie jak ELITE i będą zawierały własne serie punktów z nagrodami bezgotówkowymi, nagrodami na podium i rankingami.

Jest 6 grup wiekowych dla obu płci: 15-17, 18-24, 25-29, 30-39, 40-49, 50+.
Czas i rezultaty będą podzielone na kategorie wiekowe.
 
Zawodnicy ELITE nie kwalifikują się do nagród Kategorii Wiekowych i odwrotnie. Są oddzielne.
Są unikalne serie punktowe i globalne dla kategorii Elite i wiekowej.
Wyniki grupy wiekowej na wyścigu będą publikowane i śledzone online, z własnymi tabelami wyników.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata i Europy
10 najlepszych zawodników i zawodniczek  ze wszystkich europejskich wyścigów między 23 września 2017 r. a 1 lipca 2018 r. Zakwalifikuje się do Mistrzostw Europy w 2018 r.
10 najlepszych zawodników i zawodniczek z wszystkich cykli krajowych i regionalnych  kwalifikuje się zarówno do mistrzostw Europy w sezonie 2018 jak i mistrzostw świata.
20 najlepszych zawodników i zawodniczek z Mistrzostw Europy w 2018 roku zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w 2018 (powiadomienia o kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2018 i Mistrzostw Świata 2018 zostaną wysłane pocztą elektroniczną od stycznia 2018 r.)
Każdy może brać udział w imprezach o charakterze krajowym / regionalnym (sportowcy dowolnej narodowości).

Kategoria OPEN
Kategoria Open jest dla wszystkich, I kropka. Czekamy z otwartymi rękoma na wszystkich, od osób zaczynających przygodę z aktywnością fizyczną do sportowców amatorów. Kategoria Open pozwala każdemu przetestować limit swojego organizmu oraz poczuć euforię na mecie. Nie ma jednak presji – namawiamy Was do pomagania sobie na trasie, a dyskwalifikacja jest raczej nieprawdopodobna.

Niezależnie od kategorii, wszystkie wyścigi zaliczają się do TRIFECTY oraz DELTY.

Kategoria Masters
W 2018 roku Kategoria Masters nie będzie rozgrywana.

Ceremonia Medalowa
W 2018 roku nagradzane będą kategorie wymieniane poniżej. Szczegóły zostaną ujawnione przed pierwszym biegiem w sezonie.
- Kategoria Elite mężczyźni (TOP 3)
- Kategoria Elite kobiety (TOP 3)
- Kategoria Elite drużynowa(TOP 3 drużyny)
- Fala grup wiekowych mężczyźni (TOP 3 z każdej kategorii)
- Fala grup wiekowych kobiety (TOP 3 z każdej kategorii)
- Kategoria open mężczyźni (TOP 3)
- Kategoria open kobiety (TOP 3)
- Kategoria open drużynowa(TOP 3 teams).

Seria mistrzowska rejonu Europy Centralnej
Seria Mistrzowska skłąda się z 5 wyścigów w rejonie CEU. W serii mogą startować tylko zawodnicy indywidualni (nie ma kategorii drużynowej). Tylko przez udział w zawodach regionalnych zawodnicy mogą kwalifikować się na Mistrzostwa Europy oraz Świata. Nie wszystkie wyścigi z serii będą rozegrane przed Mistrzostwami Europy ze względu na ich wczesną porę.

Mistrzostwa Europy
W 2018 roku Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane 7 lipca, w Morzine (Francja).

Spartan Kids
- Spartan Kids w 2018 mają nowe medale oraz koszulki.
- Rozmiary koszulek Spartan Kids na 2018 to: 116 cm, 134 cm, 146 cm and 164 cm.
- Został dodany największy rozmiar (164 cm), aby wyższe dzieci miały także możliwość noszenia
- Rejestracja online na Spartan Kids jest do północy w czwartek poprzedzający wyścig.
- Po tym terminie możliwa jest tylko rejestracja w dniu wyścigu.

Biegi zimowe
Nowe medale oraz koszulki zostaną wprowadzone w 2018 roku.
Zimowe biegi są częścią Trifecty, ale nie Regionalnej Trifecty.

Spartan Charity
Chcemy kontynuować naszą charytatywną tradycję w Polsce w 2018 roku; Zorganizujemy także charytatywny sprint w Czechach, na Słowacji, w Rumuni i na Węgrzech. Każdy uczestnik otrzyma specjalną koszulkę i medal.

Endurance
W 2018 będą rozegrane HH oraz HH12HR we wszystkich regionach (poza Rumunią).

Endurance Trifecta
Endurance trifecta to kombinacja HH, HH12HR oraz Ultra. Każdy uczestnik, który ukończy te wydarzenia w roku kalendarzowym uzyskuje trifecta poprzez połączenie części z medalu. Endurance trifecta nie jest częścią Multritrifecty.
 
Trifecty Regionalne
W 2018 również będą przyznawane Trifecty Regionalne. Medale będą dostępne w każdym kraju: (Polska, Słowacja, Czechy, Węgry oraz Rumunia).
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!