Areną pierwszej imprezy w tegorocznym cyklu Runmageddonu, najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie, będzie lotnisko Warszawa-Babice.

Runmageddon na Bemowie (fot. org.)Runmageddon na Bemowie (fot. org.)

Wielkie sportowe wydarzenie otwierające sezon 2018 odbędzie w sobotę, 13 stycznia.

Na starcie zimowego Runmageddonu organizatorzy spodziewają się ponad dwóch tysięcy uczestników. Startujący będą mieli do dyspozycji dwie formuły – Rekrut na dystansie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami oraz Intro, czyli 3 km z minimum 15 przeszkodami. Inżynierowie Runmageddonu pracują nad tym, aby trasa premierowej imprezy w sezonie 2018 była atrakcyjna i ekstremalna. Mimo płaskiego terenu startujący mogą spodziewać się morderczych przeszkód i wielu okazji do sprawdzenia swojej siły i charakteru, choćby w takim miejscu jak Małpi Gaj, gdzie bardzo przydaje się zręczność i siła ramion, czy przy Hope to Rope, która przetestuje skoczność. Niezwykle trudna do pokonania w pojedynkę będzie ściana o wysokości 3 metrów - aby ją przejść, większość uczestników będzie musiała sobie nawzajem pomagać. Poza tym wszyscy planujący start w sobotę już dzisiaj powinni zgłębiać wiedzę na temat Michaela Jacksona, bo to właśnie on będzie głównym bohaterem przeszkody mentalnej.

Tradycyjnie, w ramach Runmageddon KIDS, specjalną trasę o długości około jednego kilometra będą pokonywać najmłodsi adepci ekstremalnych biegów. Na trasie znajdzie się 10 przeszkód dostosowanych do poziomu dzieci w wieku 4-11 lat.

- Dla uczestników przygotowaliśmy do wyboru formuły Intro i Rekrut. Zdecydowaliśmy się na lokalizację w postaci Lotniska Warszawa-Babice ze względu na wygodny dojazd i przestronność terenu. Wiemy, jak zaaranżować w tym miejscu trasę, której pokonanie będzie sporym wyzwaniem. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że temperatura podczas zimowych imprez Runmageddonu jest kolejną dodatkową przeszkodą. Dlatego każdy, kto dotrze do mety styczniowej edycji, może liczyć na królewskie traktowanie. Zapraszam do Warszawy na start nowego sezonu – mówi Jarosław Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Nowością na zimowych imprezach Runmageddonu będzie strefa relaksu. Znajdzie się w niej ogrzewalnia i ciepłe prysznice. Skorzystać z niej będą mogli wszyscy Runmageddończycy, którzy otrzymają również rozgrzewające napoje.
Udział w styczniowej odsłonie Runmageddonu to pierwszy krok w drodze po tytuł „Zimowego Weterana”. Aby zdobyć to wyróżnienie, należy ukończyć imprezy w formułach Rekrut, Classic i Hardcore podczas pierwszych trzech imprez w sezonie 2018, które odbędą się w Warszawie, Ełku i Wierchomli. O tym, że to niełatwe zadanie, świadczy fakt, że w 2017 roku tytuł „Zimowego Weterana” wywalczyło tylko 150 osób.

Na mecie, na uczestników, którzy uporają się z morderczym biegiem czekają dodatkowe niespodzianki, m.in. bandana i medal – trofea potwierdzające pokonanie trasy.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, w tym zapisów, znajdują się na oficjalnej stronie biegu: www.runmageddon.pl. Zapisów można będzie dokonywać również w biurze zawodów w dniu wydarzenia.
(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!